Перейти до основного вмісту

Як огорнути себе аурою чарівності й вабливості? Спробуйте парфуми з гедіоном!

22.12.2024

Jana Krajco

Читання на 4 хвилини

Нанесіть парфум із чарівним складником – і ніхто не зможе встояти перед вами. Це звучить як уривок з казки, але такі властивості приписують компоненту, який часто зустрічається у парфумах: його називають гедіон. Чи справді він настільки потужний? Ми запитали парфумерку Катерину Новакову.

Привабливість із лабораторії

Кілька років тому одна швейцарська компанія шукала альтернативу популярному, але дорогому компоненту парфумівжасмину. І таким чином створила гедіон – ароматичну синтетичну молекулу, яка завдяки своїм чудовим властивостям стала одним із найбільш уживаних інгредієнтів у парфумерії.

 «У парфумах гедіон використовується як своєрідний освітлювач, що додає яскравості та посилює дифузію практично будь-якого типу аромату», – пояснює Катерина Новакова і додає: «Ця маленька, але така важлива «цеглинка» особливо ефективна у квіткових і цитрусових композиціях, а також є незамінною для створення відомої ноти зеленого чаю».

Спробуйте найкращий парфум із гедіоном

Його суперсила полягає в здатності підсилювати й увиразнювати інші компоненти, як у жіночих, так і в чоловічих ароматах. Проте сам собою аромат гедіону досить стриманий і в чистому вигляді навряд чи б вас вразив. «Гедіон має досить тонкий, квітково-зелений аромат», – пояснює експертка. – «Його чарівність розкривається, якщо порівняти два ароматних акорди, в одному з яких є гедіон, а в іншому – ні».

Запашне задоволення

Цей компонент має ще один прихований козир, який допоможе краще зрозуміти його популярність. «Назва "гедіон" походить від грецького слова "hédoné", що означає "насолода", і це, безумовно, стимулює яскраві фантазії», – зазначає Катерина Новакова. Вона натякає на те, що гедіону приписують здатність викликати в нас почуття задоволення чи збудження, через що його часто називають афродизіяком. Це підтверджує і наука. «Доведено, що гедіон зв’язується з феромоновим рецептором VN1R1, розташованим у людській слизовій оболонці, який впливає на соціосексуальну поведінку, особливо у жінок», – пояснює парфумерка. 

Також учені з’ясували, що гедіон здатен активувати області лімбічної системи мозку, які відповідають за емоції та пам’ять, значно сильніше, ніж звичайний квітковий аромат фенілетилового спирту.

Магія чи маркетинг?

Тому можна почути твердження, що гедіон підвищує вашу сексуальну привабливість або навіть притягує кохання. «Дослідження 2021 року показало, що в групи жінок, які перебували в приміщенні, ароматизованому гедіоном, спостерігалося підвищення фізіологічних показників стресу, таких як рівень кортизолу або кров’яний тиск. Що радше свідчить про негативний, а не бажаний ефект цієї речовини», – зауважує експертка та згадує ще один важливий аспект: «Слід зазначити, що значна частина людей узагалі не відчуває запаху гедіону або відчуває його дуже й дуже слабко».

Топ унісекс-ароматів із гедіоном

Вибір за вами

Чи варто шукати гедіон у складі парфумів? Вибір за вами. Його здатність гратися з нашим мозком продовжує зачаровувати світ парфумерії. «Прагнення знайти універсальний "еліксир кохання", без перебільшення, таке ж давнє, як і саме людство», – пояснює Катерина Новакова одну з причин подібної зацікавленості. А оскільки гедіон так чи інакше входить до складу багатьох парфумів, ви можете легко перевірити його ефект на собі.

Чи отримав гедіон прізвисько «аромат кохання та привабливості» заслужено, або ж за ним стоїть скоріше бажання вірити в запашні чудеса? Але він точно змусив нас подивитися на парфуми трохи по-іншому, а це вже чимало, чи не так?

Ознайомтеся з іншими продуктами з категорії