Перейти до основного вмісту

Як отримати ідеально чисту шкіру? Спробуйте разом із нами метод double cleansing

18.04.2024

Petra Vachousek

Читання на 6 хвилин

Ми всі прагнемо здорової і красивої шкіри, але мало хто з нас дійсно знає, як її глибоко очистити. Двохетапна процедура очищення чудово готує обличчя до подальшого нанесення доглядових засобів. Це зовсім не складно, ми вас навчимо!

Видалення макіяжу й очищення шкіри вважаються основою щоденного косметичного догляду. Сьогодні це очевидно для всіх і кожного. Але питання в тому, чи правильно ми це робимо. Ідеально чистої, а отже, здорової і доглянутої шкіри найлегше досягти у два основні етапи, тобто за допомогою методу під назвою «double cleansing». 

Глибоке очищення в домашніх умовах та його методи мають надважливе значення для здоров’я і бездоганного вигляду шкіри. Якщо ви не очистили шкіру належним чином, не має значення, який бустер, крем або сироватку ви нанесете після цього. Якщо ваша шкіра не ідеально чиста, то, купуючи ці продукти, ви буквально викидаєте гроші на вітер.

Перший крок у подвійному очищенні – знімання макіяжу

Спершу потрібно ретельно, але м’яко видалити макіяж зі шкіри. Тональні засобисонцезахисний крем і піт найкраще знімати за допомогою молочка для зняття макіяжу, олії або бальзаму. Щоправда, лише засіб на олійній основі належно розчиняє і видаляє всі забруднення зі шкіри.

Процедуру очищення шкіри від косметики можна зробити комфортнішою за допомогою ультразвукової щіточки, на яку достатньо нанести ваш улюблений засіб для зняття макіяжу. «Якщо ви хочете користуватися щіткою, то тільки ультразвуковою. Краще не використовувати обертальні щітки, адже вони можуть спричинити подразнення шкіри», – погоджуються експерти, з якими ми поспілкувалися.

Наприкінці першого етапу зняття макіяжу можна скористатися м’яким зволоженим рушником або рукавичкою з мікрофібри для зняття макіяжу, щоб легко видалити залишки забруднень з обличчя. Утім, стежте, щоб ці аксесуари завжди були ідеально чистими й слугували для очищення лише вашої шкіри.

Засоби для ретельного зняття макіяжу

Другий крок у double cleansing – очищення шкіри

Після ретельного знімання макіяжу можна переходити до власне очищення шкіри. На цьому етапі візьміть засіб на основі гелю або пінки, який розчинить залишки забруднень, що зосталися після зняття макіяжу, і бездоганно доочистить шкіру. 

На другому етапі обирайте засіб відповідно до вашого типу шкіри й того, що її зараз турбує. «Можна зупинити вибір на продуктах для очищення акнозної шкіри, на засобах для глибокого очищення пор, продуктах проти пігментації або для зволоження тощо. Але завжди пам’ятайте, що найважливішою метою є здоровий шкірний бар’єр, тому обирайте засоби, які не порушують мікробіому шкіри», – застерігає косметологиня Анна Іваненко.

Що стосується способів глибокого очищення шкіри, схильної до акне, процедуру double cleansing можна завершити, точково обробивши прищі або заклеївши їх лікувальним пластиром. Це швидше підсушить прищі й не призведе до їх поширення. Крім того, доцільно користуватися очищувальними масками проти акне, які можна наносити й тільки на проблемні місця. Але поза цим краще не чіпати будь-які прояви акне. По суті, це запалення, яке може поширитися по всьому обличчю. Тому лікування акне варто довірити фахівцям.

Помічники на другому етапі очищення шкіри

Варто завершити глибоке очищення тоніком. Очищувальний тонік наприкінці нормалізує рН шкіри й надасть їй сили для поглинання активних інгредієнтів, що містяться в продуктах, які ви наноситимете згодом, як-от бустер, сироватка, крем, маска тощо.

Ніжний пілінг як приємний бонус

Ретельне видалення макіяжу й очищення шкіри можна також доповнити м’яким відлущуванням. Щоправда, делікатний пілінг обличчя достатньо робити один-два рази на тиждень, а для чутливої шкіри – навіть один раз на два тижні. 

«Зараз популярні пілінги з BHA й AHA-кислотами, мигдалевою, саліциловою або гліколевою кислотою. З іншого боку, я б уникала грубозернистих скрабів, які можуть спричинити мікротріщини на шкірі й порушити шкірний бар’єр», – попереджає косметологиня Анна Іваненко.

Після відлущування шкіри можна продовжити звичайний догляд: бустер, потім зволожувальна сироватка і денний або нічний крем. Наприкінці ранкового догляду важливо використовувати крем із SPF-фільтром

Ніжні засоби для пілінгу шкіри

Уранці вам може бути достатньо тільки другого етапу очищення 

Щоб вам не здавалося, що ви марнуєте свої дні тільки на очищення шкіри, маємо для вас гарну новину. Хоча очищення шкіри вранці й увечері однаково важливе, перший етап подвійного очищення – зняття макіяжу – можна пропускати. Зранку слід застосовувати тільки м’які продукти, що не піняться, або звичайну воду.

Глибоке очищення шкіри для чоловіків

Часто чоловіки помилково вважають, що домашнє глибоке очищення їх не стосується. Це не так. Щоправда, вони можуть обмежитися набагато простішими процедурами, але не слід повністю від них відмовлятися. 

Чоловікам зазвичай достатньо лише другого кроку double cleansing, тобто очищення, причому як уранці, так і ввечері. Найкраще використовувати очищувальний гель або пінку плюс тонік. Нанесіть невелику кількість зволожувального тоніка на долоні й, легко поплескуючи, вмасуйте його в шкіру. До речі, зазвичай шановні джентльмени вже мають подібну навичку, так само наносячи одеколон.

Очищення шкіри для чоловіків

Вирішили спробувати подвійне очищення разом із нами? Якщо так, то ми вам аплодуємо. Ба більше, вам за це віддячить і ваша шкіра – здоров’ям та красою.