Перейти до основного вмісту

Як доглядати за шиєю і зоною декольте: ці прості рекомендації допоможуть вам виглядати молодше

14.07.2025

Andrea Machajdik

Читання на 6 хвилин

Коли ми говоримо про антивіковий догляд, більшість із нас автоматично уявляє собі креми, сироватки й маски для обличчя. Але як щодо шиї та зони декольте? Чи знаєте ви, що ці ділянки старіють набагато швидше за, наприклад, лоб? Тож потурбуємося про них разом, щоб підтримувати їх у чудовій формі.

Ви наносите креми для обличчя і сироватки максимум під щелепу? Насправді цього недостатньо. А скільки з вас також щодня наносять сонцезахисний крем на шию або очищають зону декольте на ніч? Ми навчимо вас, як належно доглядати за цими ділянками з ніжною і чутливою шкірою, щоб через кілька років не довелося ховати їх під водолазками. Це не означає, що зморшки в зоні декольте – кінець світу. Але ж ми знаємо, наскільки критичними можемо бути до самих себе, чи не так?

Ходімо на шопінг

Інвестувати в спеціальні засоби для шиї та зони декольте дійсно варто. Тут менше сальних залоз і майже не відкладається підшкірний жир. Це робить шкіру сухішою, а отже, схильною до старіння та утворення зморшок. Тому спеціальні сироватки та креми для цієї зони є густішими, багатшими на зволожувальні речовини й зазвичай містять колаген, ретинол або пептиди, які збільшують еластичність шкіри. Також чудово підійдуть продукти з гіалуроновою кислотою або вітаміном С

 

Додаткові поради з догляду за зоною декольте

  1. Використовуйте SPF у будь-якому вигляді не лише влітку, а й узимку або в похмуру погоду. Причому наносьте його щедро – від лоба до грудей!
  2. Якщо вас турбують виражені або дрібні зморшки в зоні декольте, дослухайтеся до простих порад. Спробуйте спати на спині або придбати спеціальну подушку проти зморшок.
  3. Ретельно відлущуйте й очищайте шию та зону декольте, а раз на тиждень застосовуйте м’який пілінг і спеціальні живильні маски, призначені для цих зон. 
  4. Не станьте жертвою так званого синдрому «tech-neck»! Тривале сидіння за комп’ютером або з телефоном у руках призводить до появи вертикальних зморшок і провисання шкіри на шиї. Тому час від часу додавайте до кремів і масажів вправи на розслаблення шиї та покращення постави.

Якщо ви зараз не плануєте купувати окремі засоби для шиї та зони декольте, принаймні використовуйте свій звичний догляд для обличчя. Але не в стилі «витерти об шию залишки на пальцях» – ці зони заслуговують на те, щоб про них дбали так само ретельно. Не забувайте про зняття макіяжу й очищення, пілінг або маску для декольте. Шия її також оцінить!

Креми й маски для шиї та зони декольте

Час для справжньої ніжності

Лише поєднання якісної косметики й першокласного догляду допоможе вам досягти помітних результатів. Спочатку спробуйте масаж – найкращий спосіб підвищити пружність шкіри. Для цього необов’язково бути професіоналом, лише кілька вправних погладжувань – і результат не забариться. Обов’язково перегляньте доступні відео для натхнення або запишіться на спеціальний курс. Пам’ятайте, що рухи завжди повинні бути в напрямку вгору. Гравітація працює проти нас, і ми хочемо перехитрити її за допомогою масажу.

Як зробити омолоджувальний масаж

  1. Підготуйте шкіру та відповідний засіб: завжди масажуйте лише ідеально очищену шкіру. Нанесіть кілька крапель масажної олії або живильної сироватки (в ідеалі з вітаміном Е, С або ретинолом). Ваші пальці мають ковзати по шкірі м’яко. Ніколи не натискайте занадто сильно й не тягніть шкіру насухо.
  2. Масаж шиї: покладіть долоні на ключиці та м’яко проведіть угору до підборіддя. Повторіть щонайменше 10 разів для стимуляції лімфотоку. Не забувайте про бокові частини шиї.
  3. Масаж зони декольте: покладіть пальці на центр грудної клітки й легкими круговими рухами проведіть ними до плечей. Ці погладжування прискорюють кровообіг і за регулярного догляду зменшують зморшки. Завершити масаж можна легким постукуванням кінчиками пальців по всій поверхні зони декольте.

Помічники на шляху до ідеальної шкіри

Якщо ви прагнете максимального ефекту, використовуйте масажні інструментиролери, масажери гуа-ша чи електромасажери. «Але важливо в будь-якому разі починати з легкого пальцевого масажу, щоб відкрити лімфатичні вузли саме це забезпечить ефективність подальших процедур», – пояснює пані Анна, власниця студії масажу VEELEE.

І додає: «Якщо ваша мета – запобігти появі зморшок або зменшити їхню помітність, рекомендую робити масаж один-два рази на тиждень. Але без самопримусу. Це має бути час для радості й турботи про себе».

3 поради для активації лімфи

  • Покладіть пальці на м’яку ділянку трохи вище ключиці (посередині, поруч із грудиною). М’яко й ритмічно натискайте в напрямку донизу, ніби качаєте насос. Достатньо 5–10 повторень, щоб активувати центральний лімфатичний вузол, куди відтікає лімфа.
  • Покладіть вказівний і середній пальці за мочки вух (туди, де починається щелепа) і близько пів хвилини м’яко рухайте ними по колу, не сильно натискаючи. Це активізує лімфатичні вузли біля вух і вздовж щелепи.
  • Лімфа не має власного «насоса», як кров, – рух лімфи підтримує глибоке дихання. Перед масажем зробіть три глибокі вдихи через ніс і повільні видихи через рот. В ідеалі з прямою спиною – це також сприяє покращенню лімфотоку.

Хочете гарячий тренд?

Справжній хіт сьогодення – світлодіодна маска для обличчя і шиї, або ж її спеціальна версія лише для шиї та зони декольте. Найкраще в ній те, що вам нічого не треба робити: просто надягайте й розслабляйтесь. Б’юті-ентузіастки також у захваті від так званих ice globes – прохолодних масажних кульок із боросилікатного скла чи неіржавної сталі, які за кілька хвилин знімають набряклість, звужують пори, підтягують шкіру та роблять її більш сяйною. Але замість них можна використовувати й класичний ролер (масажний ролик) у замороженому стані, ефект буде схожий.

Зацікавила стаття? Тоді не пропустіть нашу розсилку, де ви знайдете чудові поради, ідеї та вигідні пропозиції зі світу краси! Перейдіть за посиланням notino.ua/newsletter