Перейти до основного вмісту

Перша допомога для волосся взимку: якого догляду воно потребує в холодну пору року й чому?

15.01.2024

Petra Vachousek

Читання на 5 хвилин

Коли волосся взимку поводиться якось не так, воно зазвичай намагається нам щось сказати. Електризується, стає дуже жирним чи, навпаки, сухим, тонким, ламається і випадає? Дізнайтеся, в чому причина та який догляд буде корисним для нього в холодні дні.

Мінусові температури, сухе повітря і часті переходи з тепла в холод. Усе це погано впливає не лише на шкіру, а й на волосся. Якщо додати до цього регулярне укладання, сушіння гарячим повітрям і завивання, то не дивно, що волосся влаштовує страйк. Тому спробуйте виправити всі помилки в щоденному догляді й час від часу балувати волосся чимось додатковим. У відповідь воно винагородить блиском, пружністю і навіть давно втраченим об’ємом. Ми підкажемо вам, як це зробити!

Не забувайте про щоденне зволоження 

Узимку завдання номер один – запобігти зневодненню волосся, яке зазвичай стає причиною його ламкості й надмірного випадіння. Тому обирайте косметику для волосся, призначену насамперед для зволоження. У складі засобів не повинно бути спирту, який сушить волосся. Натомість не має бракувати зволожувальних інгредієнтів (гліцерин, гіалуронова кислотаалое вера), олій (кокосовааргановажожоба) й кератину – білку, який має величезне значення для правильної структури волосся.

Додайте зволожувальні маски до свого домашнього догляду за волоссям. Вони допомагають відновити природну вологість волосся і загалом зміцнити його. «Накладайте ці маски лише на волосся, а не на шкіру голови, й використовуйте їх раз на тиждень або навіть кожні три тижні. Це залежить від того, наскільки часто ваше волосся потрапляє на холод», – пояснює перукар-стиліст Тимур Німець.

Зволожувальний допінг для волосся

Зволоження навіть для жирного волосся 

Хоч би як було дивно, волосся потребує зволоження навіть якщо шкіра голови схильна до жирності. Щоправда, в такому разі варто комбінувати косметику для волосся. «Наприклад, використовуйте шампунь для жирного волосся, а кондиціонер або маску – для сухого», – радить перукарка Катерина Гамплова з салону Klier. 

За її словами, навіть із жирним волоссям не варто боятися олій і сироваток для волосся. Ці засоби наносять лише на кінчики волосся або максимум на всю довжину пасом. Тож вони не підсилюють жирність шкіри голови. Утім, спочатку при їх використанні не завадить обережність. Почніть із невеликої кількості й додавайте олії або сироватки за потреби. 

«Якщо ви маєте волосся середньої довжини, просто нанесіть одну порцію з дозатора на кінчики або рівномірно по всій довжині. Але на саму поверхню голови – ніколи. Частоту повторень регулюйте відповідно до потреб вашого волосся. Декому достатньо застосування олії один-три рази на тиждень, інші потребують її нанесення навіть тричі на день. Наприклад, освітлене волосся буквально п’є олію», – додає перукарка.

Олії для живлення волосся

Часте миття може бути шкідливим 

Із частотою миття волосся також не можна переборщувати. Адже що частіше ми його миємо, то більше й швидше воно маснішає. Це стосується і жирного волосся. Також обмежте ополіскування гарячою водою, яка надмірно висушує пасма. 

«Якщо вам складно відмовитися від ополіскування волосся гарячою водою взимку, хоча б залишайтеся в теплі протягом найближчих двох-трьох годин і не виходьте на вулицю. Екстремальна різниця температур може стати величезним шоком для шкіри голови, що призведе до того, що волосся перейде в контратаку – шкіра голови і волосся почнуть дуже швидко ставати жирними. У найгіршому разі волосся може навіть почати випадати», – попереджає перукар-стиліст Тимур Німець.

Якщо ви поспішаєте й хочете пришвидшити висихання волосся, хоча б сушіть його феном на мінімально можливій температурі. «Також використовуйте насадку на фен, яка допомагає розгладити волосся і водночас тримає його на більшій відстані від двигуна фена. Крім того, безумовно, не можна забувати про термозахист волосся», – додає перукарка Катерина Гамплова.

Охоронці гарячого стайлінгу

Кілька ноу-хау  

Узимку нас часто дратує те, що може викидати волосся, варто вам зняти шапку. Воно не лише стає жирним, а й втрачає об’єм та електризується під нею. 

Текстурувальний спрей або пудра для волосся зарадять проблемі сплющеної зачіски. Обидва продукти здатні швидко повернути волоссю об’єм. Звичайний гребінець або щітка, якими потрібно розчісувати волосся в різних напрямках, також чудово впораються з таким завданням. Вони зроблять волосся візуально пишнішим.   

Помічники для об’єму волосся

Лак або олія для волосся допоможуть вам позбутися наелектризованості. «Для тонкого волосся я рекомендував би лак у дорожньому варіанті, який поміститься у вашій сумочці. Густе й жорстке волосся можна приборкати, втираючи невелику кількість олії по всій довжині наелектризованих пасом», – додає Тимур Німець.

Але навіть просто обравши правильну шапку, можна багато чого змінити. Віддавайте перевагу виробам із мікрофібри або фланелі. Ці матеріали допомагають зменшити тертя волосся.

Що вас найбільше здивувало в рекомендаціях щодо зимового догляду за волоссям? Ви вже розібралися, які продукти варто обов’язково додати до свого арсеналу? І які з вищезгаданих перукарських ноу-хау зарадять вашим зимовим проблемам із волоссям?